Trening obwodowy a kreatyna

Kreatyna to jeden z tych suplementów diety, które są najlepiej przebadane. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczna dla organizmu i przynosi zauważalne efekty. Jeśli wykonujesz treningi obwodowe lub jakiekolwiek inne i chcesz poprawić efekty swoich treningów, kreatyna jest doskonałą propozycją dla Ciebie.

Kreatyna, czyli kwas β-metyloguanidynooctowy, to organiczny związek chemiczny, który został odkryty w roku 1832 przez Michela Eugène’a. Jej nazwa pochodzi od słowa “mięso” i jest to bardzo trafna nazwa, ponieważ nic tak jak kreatyna nie pozwala zbudować masy mięśniowej. Nie bez powodu po tę odżywkę sięga prawie każdy kulturysta – zarówno amatorzy, jak i wieloletni profesjonaliści. Kreatyna ma jedną ważną zaletę – działa na organizm bardzo szybko, dlatego warto sięgnąć po nią bezpośrednio przed treningiem. Pozwala ona na stworzenie dodatkowych zapasów energetycznych, które mogą być wykorzystane podczas treningu. Dzięki temu trening może być bardziej intensywny i może trwać dłużej, a podnoszone ciężary czy obciążenia na maszynach mogą być większe. Kreatyna ma działanie anaboliczne i antykataboliczne. Stymuluje syntezę białek mięśniowych, dzięki czemu przyrost masy jest szybszy i bardziej efektywny. Kreatyna pozwala również na gromadzenie wody w komórkach, przez co masa mięśniowa jest optycznie większa.

Jeśli chcesz sprawić, aby Twoje treningi – również krótkie treningi obwodowe – przyniosły bardziej spektakularne efekty, sięgnij po suplementy diety z kreatyną! Efekty gwarantowane!

Nasi trenerzy

Roman Kosowski

Konrad Żurawski

Grzegorz Pater

Bolesław Szymkowiak