Pomysły na ciekawy urlop w okolicach Białego Dunajca

Biały Dunajec to niewielka miejscowość turystyczna położona na południu Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr. Mimo swych niewielkich rozmiarów może pomieścić dużą ilość turystów – baza noclegowa działająca na terenie miejscowości jest bardzo obszerna. Jednak wybierając się na Podhale w wakacje lub ferie zimowe warto dokonać wcześniejszej rezerwacji pobytu. Podobnie, jeżeli chce się w górach spędzić święta lub sylwestra. Turyści wybierający nocleg w Białym Dunajcu chcą w większości odpocząć od zgiełku i tłumu jaki jest charakterystyczny chociażby dla Zakopanego. W Białym Dunajcu można znaleźć przytulny nocleg w niezbyt wygórowanej cenie, a jednocześnie dzięki bardzo dobrej komunikacji, jest się ciągle w centrum najciekawszych wydarzeń organizowanych na Podhalu.

W całym powiecie tatrzańskim na turystów czeka mrowie atrakcji umilających pobyt w tym regionie. Zdecydowana większość osób przyjeżdżających w Tatry przynajmniej jeden dzień spędza na aktywnym wypoczynku w górach. Wędrówki szlakami turystycznymi stają się coraz bardziej popularne i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem z tatrzańskich szczytów i przełęczy rozpościerają się przepiękne widoki. W zimie w okolicach zakopanego królują narciarze, dla których w ramach porozumienia pomiędzy właścicielami stoków narciarskich w różnych miejscowościach przygotowano specjalną, bardzo atrakcyjną ofertę.

Przez cały rok można korzystać również z kąpieli relaksacyjnych w miejscowych termach. Na Podhalu znajduje się kilka ośrodków przy których działają baseny termalne. W większości z nich wprowadzono podział na tak zwane strefy – cichą oraz zabawy. W strefie ciszy obowiązuje nakaz spokojnego zachowywania się, tak aby umożliwić innym gościom relaks. Natomiast w strefie zabawy oprócz basenów z ciepłą wodą można spotkać również jacuzzi czy zjeżdżalnie wodne. Miłośnicy ciepła mogą również skorzystać z wizyty w saunie. Wędrówki górskimi szlakami, szaleństwo na tatrzańskich stokach narciarskich czy kąpiele termalne to tylko niektóre z atrakcji jakimi Podhale wita swoich gości. W planie żadnego turysty nie może zabraknąć również spaceru po zakopiańskich Krupówkach czy wizyty w drewnianej karczmie na Gubałówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>