Ostrowo – na udane wczasy

Ostrowo i jego okolice to naprawdę bardzo ciekawe rejony turystyczne, które warto zwiedzić. Miejscowość położona jest w dużej bliskości do Karwii, a chętnie odwiedzana jest przez niejednego turystę, który poszukuje przede wszystkim ciszy i spokoju. To idealne miejsce dla każdego profilu turysty, cieszące się powodzeniem już od jakiegoś czasu, lecz jednocześnie nie znajdziemy tu takiego tłoku, jak w innych nadmorskich polskich miejscowościach. Ostrowskie zaplecze noclegowe oferuje tutaj szereg możliwości w przystępnych cenach, noclegi w Ostrowie są polecane na niejednym portalu informacyjnym i reklamowym, gdzie zapoznać możemy się z ocenami urlopowiczów, którzy już zdecydowali się z takich ofert skorzystać. Baza gastronomiczna również jest bogata, będziemy mogli spróbować tutaj tradycyjnej, kaszubskiej kuchni i nie tylko.

Ostrowo posiada przepiękną plażę, przechodzi przez niego też kilka ciekawych, uroczych szlaków turystycznych – zarówno pieszy, jak i konny czy rowerowy. Istnieje też bardzo dużo ciekawych obiektów turystycznych, które pozwolą nam na zachowanie aktywnego trybu życia – nie zabraknie tu siłowni, kortów do tenisa, boisk do siatkówki, koszykówki czy piłki nożnej. Będziemy mogli również wypożyczyć konia, rower, gokart i wybrać się na dalekie wędrówki. Poza tym, dla tych, którzy uwielbiają kontakt z wodą, istnieje też możliwość wzięcia udziału w spływie rzecznym. Okolice są równie ciekawe i nie pozostawiają wiele do życzenia. W niedalekim Kniewie znajduje się autentyczna strusia farma, na której możemy podziwiać te olbrzymie nieloty. W odległości 20 kilometrów znajduje się miejscowość zwana Miechów, w której mieszczą się wyjątkowe jaskinie. Może nie są one duże, zostały odkryte w XIX wieku, za to są cudowne i zachęcają turystów do rzucenia na nie okiem.

Przepięknym miejscem w samym Ostrowie jest też Kępa Ostrowska, która obejmuje obszar płaskiego wzniesienia czołowej moreny. Niedaleko znajduje się także Jastrzębia Góra, która posiada swoje własne atrakcje, z którymi przy okazji warto jest się zapoznać. Ciekawa architektura tej miejscowości sprawia, że przyjeżdżają tu znane persony i celebryci – być może udałoby Ci się którąś z tych sławnych postaci spotkać? Warto też wybrać się do Rezerwatu Przyrody Widowy, który obejmuje spor obszar rzadko spotykanego krajobrazu morskiego.

One comment

  1. Becia pisze:

    Ładna plaża, ciekawy szlaki, jest tu co robić :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>