Niezapomniany krajobraz Bukowiny Tatrzańskiej

Na cudowny krajobraz Bukowiny Tatrzańskiej składają się nie tylko (a może i „aż”) góry, lasy i łąki. Na tutejszy niezapomniany krajobraz składa się również cała górska przyroda i góralska kultura. Co więc stanowi o niezwykłości tutejszego krajobrazu? Otóż już tłem dla tutejszej flory są same Rysy, które wraz ze swym najwyższym w Polsce wierzchołkiem nadają całości zapierający dech w piersiach akcent. Nieodłącznym natomiast elementem gór, a co za tym idzie samego krajobrazu jest znajdujące się tutaj Morskie Oko, będące niesamowitych rozmiarów zbiornikiem wodnym, stanowiącym niepowtarzalną atrakcję turystyczną zarówno latem, jak i zimą. Do Morskiego Oka, podobnie jak do każdego niemalże miejsca w Bukowinie Tatrzańskiej można dotrzeć specjalnym szlakiem turystycznym – jednym z wielu występujących na terenie tej atrakcyjnej gminy. Innymi szlakami natomiast zwiedzimy tutejsze przepiękne lasy świerkowe, bogate we wszelkiego rodzaju krzewy owocowe, jak maliny, jeżyny czy jagody.

Nawiązując do występujących tutaj obficie świerków, warto przypomnieć legendę mówiącą, iż nazwa miejscowości pochodzi od buków, które jednak masowo wycinane przestały tutaj zupełnie występować. Poza bogato występującą tutaj florą nie należy zapominać, że prawdziwą atrakcją dla przybywających tutaj turystów będzie jednak charakterystyczna fauna. Zarówno bowiem występujące w tutejszych zbiornikach wodnych ryby, jak i regionalnie pojawiające się ptactwo, budzą podziw znawców przyrody. U każdego jednak dreszczyk emocji wzbudzi fakt, że na drodze swoich pieszych wycieczek może napotkać niedźwiedzia brunatnego. Niedźwiedzie są zwierzętami bardzo groźnymi i z tego głównie powodu należy się przygotować na ewentualne z nimi spotkanie.

Nie ulega wątpliwości, że turystyka w regionie Bukowiny Tatrzańskiej nie bez powodu stoi na tak wysokim poziomie. Nie bez powodu również tysiące turystów rocznie przyjeżdża właśnie tutaj w poszukiwaniu spokoju, ale i rozrywki i wypoczynku. Doskonałym natomiast uzupełnieniem naturalnych walorów tej okolicy jest świetnie zorganizowana baza noclegowa stojąca przed turystami otworem przez cały rok. To tutaj nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie idealne dla siebie noclegi. Bukowina Tatrzańska jest bowiem pod tym względem doskonale zorganizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>