Małe jest piękne – Pogorzelica

Morze Bałtyckie oferuje niezliczone atrakcje dla turystów. Każda z miejscowości nad nim położona, jest zawsze przygotowana na przyjazd turystów. Można do nich zaliczyć też Ostrowo [skorzystaj: info o miejscowości], czy Pogorzelicę – ma całkiem małe rozmiary, leży w gminie Rewal, blisko wioski o tej samej nazwie. Warto tu przyjechać przez cały rok, ale szczególnie w sezonie letnim na wakacyjny urlop.

Pogorzelica ma wyjątkowo czystą plażę i kąpielisko, którymi może się poszczycić przed turystami. Ci chętnie odwiedzają to miejsce, by się zrelaksować, poleżeć na piasku, popływać w morzu, nacieszyć się słońcem i morską bryzą. Na plaży porządku i bezpieczeństwa pilnują ratownicy, co jest warte podkreślenia. W Pogorzelicy kursuje Kolej Wąskotorowa [skorzystaj: info o kolejce] i zabytkowa Ciuchcia Retro. Przejażdżka taką ciuchcią to wspaniała okazja, by w wyjątkowy sposób poznać okolice Pogorzelicy, nic więc dziwnego, że cieszy się ona taką popularnością.

Miasteczko ma szeroką bazę gastronomiczną, wiele jest tu lokali i restauracji, serwujących nie tylko ryby i owoce morza, ale też tradycyjne potrawy. Okolica jest na tyle malownicza, że warto się po niej przespacerować czy pojeździć tu na rowerze. Nie brakuje ścieżek spacerowych i rowerowych, biegnie też tędy szlak turystyczny. Jeśli chodzi o bazę z noclegami [skorzystaj: noclegi do wynajęcia], to i ta nikogo nie rozczaruje. Oferuje noclegi tanie i nieco droższe, wszystko zależy od oczekiwań klientów. Do tych droższych opcji można zaliczyć noclegi w hotelach położonych blisko morza. Pobyt w takich obiektach jest wygodny i komfortowy, można też przy okazji skorzystać z różnych dodatkowych luksusów, jak dostęp do SPA, prywatnych basenów czy sauny. Im hotel jest dalej oddalony od linii brzegowej, tym ma niższe ceny. Tańsze opcje noclegów to głównie pensjonaty, domy wczasowe, kwatery prywatne i pola namiotowe. Te ostatnie to najtańsze dostępne opcje na Wybrzeżu w sezonie letnim. Jeśli ktoś nie potrzebuje luksusów, chce mieć bliski kontakt z przyrodą, to z pewnością noc na polu namiotowym go usatysfakcjonuje.

W Pogorzelicy można bardzo miło spędzić czas na wiele różnych sposobów. Przy okazji pobytu nad morzem podreperujemy swoje zdrowie, bo wydziela się tu jod, który korzystnie wpływa na każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>