Łąki, lasy, pola i Białogóra

Nad Morzem Bałtyckim położonych jest wiele ciekawych i pięknych miejscowości jak Ostrowo (zobacz), Grzybowo, czy Rowy. Między Karwią, a Łebą leży niewielka miejscowość wypoczynkowa – Białogóra. Przyciąga ona do siebie zwłaszcza tych turystów, którzy pragną ciszy i spokoju. Tutaj znajdą wiele takich miejsc, gdzie można oderwać się od codziennych spraw, a przy okazji spędzić trochę czasu na wolnym powietrzu. Miejscowość jest oddzielona od plaży gęstym lasem sosnowym. Przez las biegnie droga o długości około kilometra, która prowadzi do drewnianego deptaku, skąd można zejść na piaszczystą i szeroką plażę. Nie jest ona zatłoczona, tak jak w innych nadmorskich kurortach, a latem działa tutaj również strzeżone kąpielisko.

Las otaczający Białogórę to także doskonałe miejsce, gdzie warto się przejść, jeśli szukamy ciszy oraz spokoju. Wiedzie tędy wiele ścieżek i dróg, co sprawia, że jest to idealne miejsce na długie spacery. Warto się wybrać także na trochę dalsze wycieczki. Niedaleko znajduje się Jezioro Żarnowieckie (zobacz), gdzie zobaczyć można elektrownie szczytowo-pompową. W okolicach jej górnego zbiornika zbudowano kilka lat temu ciekawą wieżę widokową – Kaszubskie Oko. Stanęła ona na szczycie wzniesienia o wysokości 113 metrów n.p.m. Sama konstrukcja to kolejne 44 metry, więc widać stąd naprawdę dużo. Przy wieży znajduje się także restauracja i plac zabaw dla dzieci.

Wiele możliwości na zorganizowanie spaceru daje także Nadmorski Park Krajobrazowy, który rozciąga się na wschód od Białogóry i sięga końca Mierzei Helskiej. Na jego terenie znajduje się wiele rezerwatów, jak np. rezerwat przyrody Białogóra. Miejscem, które warto odwiedzić jest także wąwóz Lisi Jar, znajdujący się w Jastrzębiej Górze. Jego głębokość sięga nawet 50 metrów, a całość jest porośnięta starym lasem.

Białogóra to nie tylko wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu. Znajdziemy tutaj także wszystko to, co potrzebne jest nam, by bez problemów spędzić urlop. Działa tutaj kilka obiektów gastronomicznych oraz baza noclegowa, która zadowoli każdego. Białogóra oferuje noclegi (zobacz) w wielu ośrodkach wczasowych, prywatnych kwaterach czy pensjonatach. Działają tutaj także pola namiotowe, można też wynająć wolnostojące domki. Czas spędzony w Białogórze z pewnością zaliczymy do udanych. Można tutaj odpocząć od problemów w pracy czy na uczelni, naładować swoje wewnętrzne akumulatory albo spędzić czas aktywnie lub wybrać się do pobliskich miejscowości. Każdy znajdzie coś dla siebie.

One comment

  1. dana999 pisze:

    Jak ja kocham takie spokojne klimaty i miejsca, gdzie dominuje przyroda a nie zabytki stworzone przez człowieka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>