Bielsko-Biała – atrakcje Śląska

Bielsko-Biała to miejsce niezwykle interesujące i z pewnością może być uznane jako idealne na wypoczynek zarówno w lecie, jak też w porze zimowej. Z pewnością duży wpływ na to ma położenie miejscowości, leży ona bowiem u stóp Beskidu Śląskiego, oferując bardzo ciekawe warunki do wypoczynku. Bielsko-Biała od lat przyciąga wielu turystów, nie tylko z kraju, ale coraz częściej także spoza jego granic. To zaś jest przyczyną dynamicznego rozwoju różnorodnych usług, z przeznaczeniem dla turystów. Baza noclegowa to jeden z tych elementów, którego dynamiczny rozwój można obserwować od lat. Dlatego też na pewno bez trudu można tutaj znaleźć idealnie dopasowane do swoich oczekiwań noclegi. Bielsko-Biała to możliwość noclegów nie tylko w hotelach, ale także na przykład w motelach czy kwaterach prywatnych, które wśród odwiedzających cieszą się coraz większą popularnością.

Atrakcje Bielska-Białej to wiele ciekawych i zabytkowych miejsc. Wystarczy spacer po mieście, aby zobaczyć wiele budynków, wartych z pewnością dokładniejszego obejrzenia. Powstały w XIII wieku rynek to bardzo ciekawy przykład architektury z różnych lat – znaleźć można przy nim bowiem bardzo wiele dobrze zachowanych i odrestaurowanych kamienic, z bardzo różnych okresów czasu. Dominują te, które były budowane w XVII i XVIII wieku. Ciekawym przykładem kunsztu architektonicznego jest z pewnością także wybudowany w XIX wieku dworzec kolejowy. W czasach, gdy był stawiany, z pewnością był zaliczany do niezwykle nowoczesnych i postawionych z wielkim rozmachem budynków. Punktem niemalże obowiązkowym, jak chodzi o zwiedzanie Bielska-Białej jest Zamek Książąt Sułkowskich. Dzisiaj mieści się w nim muzeum, w którym zapoznać się można nie tylko z historią samego zamku, ale także z historią regionu, przede wszystkim miasta. Niezwykle duża ilość pamiątek, w większości z XIX wieku, zgromadzonych w tym miejscu jest warta obejrzenia.

Dziś Bielsko-Biała (aktualności na fb) to jednak nie tylko zabytki. Szybko można tutaj znaleźć także miejsca, w których cała rodzina znajdzie ciekawe atrakcje dla siebie. Kryta pływalnia czy też park linowy Granda to tylko nieliczne z tych, które spodobają się wszystkim. Warto także skorzystać z możliwości korzystania z atrakcji zimowych, jak na przykład tor saneczkowy. Zimą także na pewno bez żadnego kłopotu można znaleźć miejsca, gdzie można oddać się przyjemności jazdy na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>