Atrakcyjny Rymanów-Zdrój i jego okolice

Jedną z przepięknych miejscowości województwa podkarpackiego jest Rymanów-Zdrój. Ta niewielka miejscowość otoczona jest pięknymi, niezbyt wysokimi górami, z których rozprzestrzenia się przepiękny krajobraz na najbliższe okolice. Jest to jedno z najbardziej ekologicznych miejsc w całej Polsce, a wyjątkowe warunki zdrowotne umożliwiają powrót do zdrowia wielu osobom cierpiącym na choroby między innymi związanie z układem krążenia, oddechowym czy odpornościowym. W rzeczy samej Rymanów-Zdrój pełni dwie funkcje – wypoczynkową i uzdrowiskową. Niesamowity klimat sprawia, że miejsce to przyciąga wielu turystów – na szczęście baza noclegowa oferuje szereg możliwości i możemy zatrzymać się tutaj w jednym z wielu pensjonatów, hoteli czy pokojów gościnnych ( info: noclegi Rymanów Zdrój). Noclegi w Rymanowie-Zdrój wybierane są przez każdego, kto ceni sobie piękno przyrody i chce poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Naturalne bogactwo Rymanowa-Zdroju, jakim jest piękno krajobrazów, duża ilość lasów mieszanych pozwala na długie wędrówki piesze i rowerowe. A w lasach czekają nas na szlaku inne niespodzianki, miejsca pamięci, które są uznawane za wyjątkowe nie tylko przez tutejszych mieszkańców. Rymanów-Zdrój to szczególna miejscowość, nastawiona przede wszystkim na zapewnienie wszelkich aktywnych form wypoczynku. Będziemy mogli tutaj spacerować do woli po przepięknej okolicy. Uwagi warty jest przede wszystkim wyjątkowy Park Zdrojowy, w którym będziemy mogli napić się wód mineralnych o wyjątkowych leczniczych właściwościach. Co ciekawe – mogą one nie każdemu przypaść do gustu, zdecydowanie różnią się od siebie smakiem. Ich nazwy to „Celestynka”, „Tytus” i „Klaudia”.

Wiele pensjonatów i hoteli posiada bogatą historię, są też zaprojektowane w ciekawy sposób. Do takich obiektów należy między innymi „Eskulap” albo „Gozdawa”. Ponadto w Rymanowie są też inne atrakcje, z jakimi warto się zapoznać. Należy do nich między innymi synagoga, a w zasadzie jej ruiny – datowane na XVIII wiek. Oprócz tego, jest tu też ciekawy Dwór Potockich z XIX wieku, a także interesujący kościół świętego Wawrzyńca z XVIII wieku. W okresie zimowym uruchamiane są wyciągi narciarskie, co sprawia, że miejscowość ta atrakcyjna jest nie tylko w sezonie letnim, ale także przez cały rok. Odnajdzie się tutaj każdy turysta i zdecydowanie każdy długo będzie wspominał taki wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>