Atrakcje Wielkopolski – Poznań

Jednym z najbardziej popularnych miast w zachodniej części Polski jest Poznań. Leży na Pojezierzu Wielkopolskim i cieszy się wyjątkową sławą ze względu na liczne zabytki i atrakcje turystyczne, jakie się tam znajdują. To doskonałe miejsce zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i fanów zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Miejsca noclegowe Poznania to dobrze znane i cenione hotele oraz apartamenty znajdujące się w centrum miasta oraz na jego obrzeżach. W zależności od upodobań i możliwości finansowych, każdy może znaleźć coś dla siebie. Noclegi w Poznaniu są szczególnie oblegane, zwłaszcza w okresie wakacyjnym oraz zimowym. Warto więc pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc. Daje to większe możliwości wyboru katery oraz dogodnego terminu. Baza noclegowa dostępna jest przez cały rok.

Jedną z ciekawszych atrakcji w Poznaniu jest Palmiarnia. To obszerny teren parku, w którym za kilka złotych można poczuć się jak w lesie tropikalnym. Jest uważana za największy taki obiekt w Polsce. Obfituje w różnorodne gatunki egzotycznych roślin podzielone na dziesięć sektorów. To miejsce, w którym z powodzeniem spędzić można cały dzień. Idealne dla rodzin z dziećmi szukających nietypowych atrakcji i wypoczynku. Wstęp do Palmiarni jest tani i dostępny dla każdego.

Kolejnym atutem Poznania jest jego urbanistyka. Historia tych terenów sięga aż tysiąca lat wstecz, więc ratusz oraz okoliczne ulice i malownicze kamieniczki są wyjątkowo ciekawym miejscem na spacer. W niedalekiej odległości znajdują się także zabytkowe kościoły atrakcyjne pod względem architektonicznym. Zebrane w nich są liczne eksponaty mające wielką wartość kulturową i historyczną. Przechodząc przez centrum miasta nie wolno zapomnieć o zwiedzeniu wyjątkowego i nietypowego ratusza. Na jego szczycie, każdego dnia o godzinie 12 pojawiają się dwa białe koziołki zderzające się rogami, symulując walkę. W budynku znajdują się liczne dzieła sztuki, portrety sławnych osób z tego regionu, a także królów zasiadających na tronie Polski. Jest także sala poświęcona pamięci i działalności Henryka Sienkiewicza. Koniecznie trzeba tu zajrzeć będąc w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>